Zachowane wydzielanie insuliny i niezależność insuliny u biorców autoprzeszczepów wyspowych ad 7

Obejmują one brak unerwienia wyspowego lub aktywację przez różne polipeptydy, zmniejszoną masę komórek alfa i zmianę poziomu wydzielania komórek alfa z powodu ich lokalizacji w wątrobie. Autonomiczny układ nerwowy może przyczynić się do procesu wydzielania glukagonu w odpowiedzi na hipoglikemię.22 Jednak badania wykorzystujące przywspółczulną lub współczulną blokadę sugerują, że jej udział może nie być istotny dla tych odpowiedzi i że odnerwione wysepki mogą wydzielać glukagon w odpowiedzi na obydwa arginina i hipoglikemia.26 27 28 29 Co więcej, poziom glukagonu wydzielanego w odpowiedzi na hipoglikemię jest zwiększony u pacjentów z cukrzycą insulinozależną po transplantacji z odrodzoną trzustką. 14 Wykazano peptydergiczną aktywację wydzielania glukagonu, ale czy rola w wydzielaniu glukagonu podczas hipoglikemii pozostaje nierozwiązana.22, 30 31 32 33 W każdym razie nasi pacjenci mieli odpowiedni poziom adrenaliny. Ich zdolność do wyzdrowienia z hipoglikemii pomimo słabej odpowiedzi glukagonu silnie przypomina prawie prawidłowe odpowiedzi glukozy w wyniku wydzielania epinefryny u pacjentów z innymi stanami z niedoborem glukagonu.34 Nie było odpowiedzi polipeptydu trzustkowego w osoczu na hipoglikemię indukowaną przez insulinę u pacjentów z niedoborem glukagonu. pacjenci, którzy przeszli przeszczep wysp trzustkowych po trzustce lub u tych, którzy otrzymali allografty trzustkowe, podczas gdy nie było odpowiedzi polipeptydu trzustkowego na posiłek wysokobiałkowy tylko u pacjentów, którzy otrzymali autoprzeszczepy wyspowe. Różnic w odpowiedziach na posiłek pomiędzy dwiema grupami pacjentów nie można wytłumaczyć różnicami w unerwienie, ponieważ u wszystkich pacjentów nie obserwowano unerwienia. Ponieważ ogon trzustki zawiera niewiele komórek polipeptydu trzustkowego35, wydaje się prawdopodobne, że brak odpowiedzi polipeptydu trzustkowego w osoczu na posiłek u pacjentów, którzy otrzymali autoloakty na wysepkach, wynika z transplantacji wysepek z ogona trzustki. Podsumowując, wykazaliśmy, że autoprzeszczepy wewnątrzwydzielnicze komórek wysp trzustkowych u pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki odpowiednio wydzielają insulinę, peptyd C i glukagon. Wykazanie, że niezależność od insuliny może być utrzymywana przez dłuższy czas przez stosunkowo niewielką liczbę wysepek, potwierdza pogląd, że odrzucenie raczej niż niewystarczającej liczby wysepek jest najprawdopodobniej największą przeszkodą dla udanego allotransplantacji wysepek.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez granty (R01 DK 39994, M01 RR 00400 i 5T32 DK 07203) z National Institutes of Health.
Jesteśmy wdzięczni personelowi pielęgniarycznemu i laboratoryjnemu z Głównego Ośrodka Badań Klinicznych Uniwersytetu Minnesota za sprawną opiekę nad pacjentem i doskonałą pomoc techniczną, pani Pauli Rossin i pani Mersini Spiropoulos za pomoc w przygotowaniu manuskryptu i Fredowi S. Apple, Ph.D., Hennepin County Medical Center, za swój wkład do rękopisu.
Author Affiliations
Od Centrum Diabetologicznego i Oddziału Endokrynologii i Metabolizmu, Oddziałów Medycyny (KLP, DMK, RPR), Chirurgii (DERS) oraz Medycyny Laboratoryjnej i Patologii (REN), University of Minnesota, Minneapolis i Wydziału Medycyny, Uniwersytetu Michigan and the Veterans Affairs Medical Center, Ann Arbor (JBH) Prośba o przedruk do Dr. Robertsona w Centrum Diabetologicznym, Box 101 UMHC, University of Minnesota, Minneapolis, MN 55455.

[przypisy: rumia dentysta, dyżury aptek polkowice, endoproteza kolana rehabilitacja ]