Nauczanie umiejętności chirurgicznych

Reznick i MacRae (wydanie z 21 grudnia) raport na temat obecnego stanu symulacji w szkoleniu umiejętności chirurgicznych i jego różnych zastosowaniach. Kolejnym potencjalnym zastosowaniem symulacji jest część programu nauczania dla studentów medycyny, mająca na celu wprowadzenie praktycznych szkoleń i oceny umiejętności na wczesnym etapie ich kariery. Podczas zabiegów chirurgicznych tylko 67% badanych studentów uważało, że nauczanie chirurgiczne i narażenie, które otrzymali, było wystarczające, 2 i większość ekspozycji obejmowała drobne mniej ryzykowne części zabiegów chirurgicznych, takie jak wiązanie węzłów lub cięcie szwów. Być może wystawienie studentów na symulację chirurgiczną pozwoliłoby im docenić ich własne umiejętności techniczne, ujawniłoby, czy byli oni zainteresowani udziałem w procedurach technicznych, a zatem wpłynęłoby to na wybór szkolenia rezydenta.
Vani Dandolu, MD
Jordan Newmark, MD
Temple University Hospital, Filadelfia, PA 19140
2 Referencje1. Reznick RK, MacRae H. Nauczanie umiejętności chirurgicznych – zmiany na wietrze. N Engl J Med 2006; 355: 2664-2669
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Ek EW, Ek ET, Mackay SD. Studenckie doświadczenie w nauczaniu chirurgicznym i jego wpływ na wybór zawodu. ANZ J Surg 2005; 75: 713-718
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Drs. Dandolu i Newmark zarysowują kolejne potencjalne zastosowanie treningu z wykorzystaniem symulacji chirurgicznej. Chociaż nasz artykuł koncentruje się głównie na szkoleniach podyplomowych, z całego serca zgadzamy się, że studenci studiów licencjackich również korzystają ze szkoleń w zakresie laboratoriów umiejętności chirurgicznych. W naszej instytucji wdrożono próbny program szkolenia umiejętności w jednej z czterech głównych akademii nauczania. Inni uczniowie domagali się włączenia, a teraz oferujemy szkolenie z umiejętności laboratoryjnych każdemu studentowi medycyny na początku praktyki chirurgicznej. Ten rodzaj treningu jest korzystny nie tylko dla przyszłych rezydentów chirurgii, ale także dla wszystkich przyszłych lekarzy, którzy wymagają umiejętności technicznych w swojej praktyce.
Chcielibyśmy poruszyć jeszcze jeden problem związany z naszym artykułem. Od czasu publikacji tego artykułu usłyszeliśmy od kilku kolegów, którzy słusznie zauważyli, że William Stewart Halsted, wielki amerykański chirurg, nigdy nie został pasowany na rycerza.
Helen MacRae, MD
Richard Reznick, MD
University of Toronto, Toronto, ON M5G 1L5, Kanada
richard. [email protected] ca
[przypisy: sanatorium miejsce w kolejce, to tylko astma, elektroterapia przeciwwskazania ]